HCM1A0805V3-220-R
HCM1A0805V3-220-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a0805v3-automotive-power-inductor-data-sheet-elx1485-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 3.1A 70 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 70mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 7.5MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 4A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 3.1 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0805V3-220-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 3.1A 70 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 70mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 7.5MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 4A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 3.1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0805V3-220-R HCM1A0805V3-220-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a0805v3-automotive-power-inductor-data-sheet-elx1485-en.pdf Description: FIXED IND 22UH 3.1A 70 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 3.1 A
auf Bestellung 1490 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
HCM1A0805V3-220-R HCM1A0805V3-220-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a0805v3-automotive-power-inductor-data-sheet-elx1485-en.pdf Power Inductors - SMD 22 UH