Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A1104-101-R
HCM1A1104-101-R
HCM1A1104-101-R Eaton Electronics
eaton-hcm1a1104-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 100uH 2A AEC-Q200
auf Bestellung 400 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1104-101-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 100UH 1.5A 300MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 300mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 2A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 1.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1104-101-R HCM1A1104-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1104-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 1.5A 300MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 300mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 2A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 1.5 A
auf Bestellung 306 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Description: Inductor: wire; SMD; 100uH; Ioper: 1.5A; ±20%; 11.5x10.3mm; Isat: 2A
Operating temperature: -55...155°C
Type of inductor: wire
Core material: iron powder
Mounting: SMD
Inductance: 0.1mH
Height: 4mm
Body dimensions: 11.5x10.3mm
Max resistance: 300mΩ
Operating current: 1.5A
Saturation current: 2A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz
Conform to the norm: AEC-Q200
auf Bestellung 33000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 1.5 A