HCM1A1104-150-R
HCM1A1104-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1104-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 3.8A 50 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 50mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.8A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 3.8 A
auf Bestellung 500 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1104-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 3.8A 50 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 50mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.8A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 3.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1104-150-R HCM1A1104-150-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_hcm1a1104_automotive_power_inductors_data_sh-1608732.pdf Power Inductors - SMD 15uH 6.4A AEC-Q200
auf Bestellung 407 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCM1A1104-150-R HCM1A1104-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1104-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 15UH 3.8A 50 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 3.8 A