HCM1A1104-1R0-R
HCM1A1104-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1104-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 16A 3.3 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 3.3mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 20A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 16 A
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1104-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 16A 3.3 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 3.3mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 20A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 16 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1104-1R0-R HCM1A1104-1R0-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_hcm1a1104_automotive_power_inductors_data_sh-1608732.pdf Power Inductors - SMD 1uH 20A AEC-Q200
auf Bestellung 305 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCM1A1104-1R0-R HCM1A1104-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1104-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 16A 3.3 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 16 A
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
Description: Inductor: wire; SMD; 1uH; Ioper: 16A; ±20%; 11.5x10.3mm; Isat: 20A
Operating temperature: -55...155°C
Type of inductor: wire
Core material: iron powder
Mounting: SMD
Inductance: 1µH
Height: 4mm
Body dimensions: 11.5x10.3mm
Operating current: 16A
Saturation current: 20A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz