Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1A1104V2-1R0-R
HCM1A1104V2-1R0-R
HCM1A1104V2-1R0-R Coiltronics / Eaton
eaton_hcm1a1104v2_automotive_power_inductors_data_-1627660.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD IND MP 1.0uH 25A molded 2 PADS SMT
auf Bestellung 441 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1104V2-1R0-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 1UH 19A 3.1 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 3.1mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 38MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 25A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 19 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1104V2-1R0-R HCM1A1104V2-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1104v2-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 19A 3.1 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 3.1mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 38MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 25A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 19 A
auf Bestellung 328 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 19 A