HCM1A1104V2-330-R
HCM1A1104V2-330-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1104v2-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 3.3A 102MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 102mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 5MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 4.6A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 3.3 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1104V2-330-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 3.3A 102MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 102mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 5MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 4.6A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 3.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1104V2-330-R HCM1A1104V2-330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm1a1104v2_automotive_power_inductors_data_-1627660.pdf Power Inductors - SMD IND MP 33.0uH 4.6A molded 2 PADS SMT
auf Bestellung 364 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
HCM1A1104V2-330-R HCM1A1104V2-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1104v2-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 33UH 3.3A 102MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 3.3 A