Produkte > EATON > HCM1A1104V2-6R8-R
HCM1A1104V2-6R8-R
HCM1A1104V2-6R8-R Eaton
eaton-hcm1a1104v2-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH/4.35uH 20% 100KHz Powdered Alloy 6.4A 0.019Ohm DCR 4040 Automotive AEC-Q200 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1104V2-6R8-R Eaton
Description: FIXED IND 6.8UH 6.4A 19 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 19mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 12MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 9A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 6.4 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1104V2-6R8-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1104V2-6R8-R HCM1A1104V2-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1104v2-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 6.4A 19 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 19mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 12MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 9A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 6.4 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A1104V2-6R8-R HCM1A1104V2-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm1a1104v2_automotive_power_inductors_data_-1627660.pdf Power Inductors - SMD IND MP 6.8uH 9.0A molded 2 PADS SMT