Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A1105V2-100-R
HCM1A1105V2-100-R
HCM1A1105V2-100-R Eaton Electronics
eaton-hcm1a1105v2-automotive-power-inductor.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 10 UH
auf Bestellung 633 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1105V2-100-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 10UH 6.2A 27 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 27mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 9MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 7A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 6.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1105V2-100-R HCM1A1105V2-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1105v2-automotive-power-inductor.pdf Description: FIXED IND 10UH 6.2A 27 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 27mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 9MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 7A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 6.2 A
auf Bestellung 492 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 6.2 A