Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1A1305-100-R
HCM1A1305-100-R
HCM1A1305-100-R Coiltronics / Eaton
bus-elx-ds-10551-hcm1a1305-1075459.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 10uH 13A AEC-Q200
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1305-100-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 10UH 6.8A 21.9MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 21.9mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 13A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 6.8 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1305-100-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1305-100-R HCM1A1305-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1305-automotive-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 6.8A 21.9MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 21.9mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 13A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 6.8 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 6.8 A