HCM1A1305-330-R
HCM1A1305-330-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1305-automotive-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 4A 85.5 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 85.5mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 7A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 4 A
auf Bestellung 143 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1305-330-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 4A 85.5 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 85.5mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 7A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 4 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1305-330-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1305-330-R HCM1A1305-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1305-automotive-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 33UH 4A 85.5 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 4 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A1305-330-R HCM1A1305-330-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_hcm1a1305_automotive_power_inductors_data_sh-1608688.pdf Power Inductors - SMD 33uH 7A AEC-Q200