HCM1A1305-3R3-R
HCM1A1305-3R3-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1305-automotive-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 12A 7.7MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 7.7mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 16A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 12 A
auf Bestellung 210 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1305-3R3-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 12A 7.7MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 7.7mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 16A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 12 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1305-3R3-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1305-3R3-R HCM1A1305-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1305-automotive-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.3UH 12A 7.7MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 12 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A1305-3R3-R HCM1A1305-3R3-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10551-hcm1a1305-1075459.pdf Fixed Inductors 3.3uH 16A AEC-Q200