HCM1A1305-4R7-R
HCM1A1305-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1305-automotive-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 9.3A 12.7MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 12.7mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 15A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 9.3 A
auf Bestellung 168 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1305-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 9.3A 12.7MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 12.7mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 15A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 9.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1305-4R7-R HCM1A1305-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1a1305-automotive-power_inductors-data-sh-1608688.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 15A AEC-Q200
auf Bestellung 267 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 9.3A; ±20%; 13.3x12.2mm; Isat: 15A
Core material: iron powder
Mounting: SMD
Type of inductor: wire
Operating temperature: -55...155°C
Inductance: 4.7µH
Height: 5mm
Max resistance: 12.7mΩ
Body dimensions: 13.3x12.2mm
Operating current: 9.3A
Saturation current: 15A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz
Conform to the norm: AEC-Q200
auf Bestellung 1500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 250
HCM1A1305-4R7-R HCM1A1305-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1305-automotive-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 9.3A 12.7MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 9.3 A