Produkte > EATON ELECTRIC > HCM1A1305-5R6-R
HCM1A1305-5R6-R EATON ELECTRIC
eaton-hcm1a1305-automotive-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRIC
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 5.6uH; Ioper: 8.8A; ±20%; 13.3x12.2mm; Isat: 15A
Operating temperature: -55...155°C
Core material: iron powder
Mounting: SMD
Type of inductor: wire
Inductance: 5.6µH
Height: 5mm
Body dimensions: 13.3x12.2mm
Max resistance: 13.8mΩ
Operating current: 8.8A
Saturation current: 15A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz
Conform to the norm: AEC-Q200
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1305-5R6-R EATON ELECTRIC
Description: FIXED IND 5.6UH 8.8A 13.8 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 13.8mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 15A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 5.6 µH, Current Rating (Amps): 8.8 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1305-5R6-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1305-5R6-R HCM1A1305-5R6-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1305-automotive-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 5.6UH 8.8A 13.8 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 13.8mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 15A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 8.8 A
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 8.8 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A1305-5R6-R HCM1A1305-5R6-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10551-hcm1a1305-1075459.pdf Fixed Inductors 5.6uH 15A AEC-Q200