Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A1305V2-330-R
HCM1A1305V2-330-R
HCM1A1305V2-330-R Eaton Electronics
eaton_hcm1a1305v2_automotive_power_inductor_data_s-1627675.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD IND MP 33uH 5.2A 2 PADS SMT
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1305V2-330-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 33UH 4.5A 58 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 58mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 3MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 5.2A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 4.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1305V2-330-R HCM1A1305V2-330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm1a1305v2_automotive_power_inductor_data_s-1627675.pdf Power Inductors - SMD IND Molded Power 33.0uH 5.2A 2 PADS SMT
auf Bestellung 184 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCM1A1305V2-330-R HCM1A1305V2-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1305v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 33UH 4.5A 58 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 58mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 3MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 5.2A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 4.5 A
auf Bestellung 75 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 4.5 A