HCM1A1307-100-R
HCM1A1307-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1307-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 6.3A 17.5MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.539" L x 0.512" W (13.70mm x 13.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 17.5mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 12A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 6.3 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1307-100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 6.3A 17.5MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.539" L x 0.512" W (13.70mm x 13.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 17.5mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 12A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 6.3 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1307-100-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1307-100-R HCM1A1307-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1307-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 6.3A 17.5MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 6.3 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A1307-100-R HCM1A1307-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a1307-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 10uH 12A AEC-Q200