HCM1A1307-120-R
HCM1A1307-120-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1307-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 12UH 6.1A 19 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.539" L x 0.512" W (13.70mm x 13.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 19mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 11A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Inductance: 12 µH
Current Rating (Amps): 6.1 A
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1307-120-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 12UH 6.1A 19 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.539" L x 0.512" W (13.70mm x 13.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 19mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 11A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Inductance: 12 µH, Current Rating (Amps): 6.1 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1307-120-R HCM1A1307-120-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1307-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 12UH 6.1A 19 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 12 µH
Current Rating (Amps): 6.1 A
auf Bestellung 737 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
HCM1A1307-120-R HCM1A1307-120-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1a1307-automotive-power-inductors-data-sh-1608722.pdf Power Inductors - SMD 12uH 11A AEC-Q200