HCM1A1307-560-R
HCM1A1307-560-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1307-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 56UH 4.6A 65 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.539" L x 0.512" W (13.70mm x 13.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 65mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 4.6A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 56 µH
Current Rating (Amps): 4.6 A
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1307-560-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 56UH 4.6A 65 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.539" L x 0.512" W (13.70mm x 13.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 65mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 4.6A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Part Status: Active, Inductance: 56 µH, Current Rating (Amps): 4.6 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1307-560-R HCM1A1307-560-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a1307-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 56uH 4.6A AEC-Q200
auf Bestellung 434 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCM1A1307-560-R HCM1A1307-560-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1307-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 56UH 4.6A 65 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 56 µH
Current Rating (Amps): 4.6 A