Produkte > EATON / PARTNER STOCK > HCM1A1307V2-7R8-R
HCM1A1307V2-7R8-R EATON / PARTNER STOCK
2869289.pdf
Hersteller: EATON / PARTNER STOCK
Description: EATON / PARTNER STOCK - HCM1A1307V2-7R8-R - SMD POWER INDUCTORS
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 675 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1307V2-7R8-R EATON / PARTNER STOCK
Description: FIXED IND 7.8UH 10A 11.78MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 11.78mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 9MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 16A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Inductance: 7.8 µH, Current Rating (Amps): 10 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1307V2-7R8-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1307V2-7R8-R HCM1A1307V2-7R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1307v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 7.8UH 10A 11.78MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 11.78mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 9MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 16A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Inductance: 7.8 µH
Current Rating (Amps): 10 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A1307V2-7R8-R HCM1A1307V2-7R8-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a1307v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD IND MP 7.8uH 16A 2 PADS SMT