HCM1A1307V2-8R2-R
HCM1A1307V2-8R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1307v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 8.2UH 10A 11.85MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 11.85mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 8MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 14A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 10 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1307V2-8R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 8.2UH 10A 11.85MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 11.85mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 8MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 14A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 10 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1307V2-8R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1307V2-8R2-R HCM1A1307V2-8R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1307v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 8.2UH 10A 11.85MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 10 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A1307V2-8R2-R HCM1A1307V2-8R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a1307v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD IND MP 8.2uH 14A 2 PADS SMT