Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1A1707-150-R
HCM1A1707-150-R
HCM1A1707-150-R Coiltronics / Eaton
eaton-hcm1a1707-automotive-power-inductors-data-sh-1608824.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 15uH 14A AEC-Q200
auf Bestellung 115 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1707-150-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 15UH 9A 15.5 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 15.5mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 14A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 9 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1707-150-R HCM1A1707-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1707-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 15UH 9A 15.5 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 15.5mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 14A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 9 A
auf Bestellung 49 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 9 A