HCM1A1707-4R7-R
HCM1A1707-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1707-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 18A 4.72MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 4.72mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 20A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 18 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1707-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 18A 4.72MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 4.72mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 20A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 18 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1707-4R7-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1707-4R7-R HCM1A1707-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1707-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 18A 4.72MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 18 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A1707-4R7-R HCM1A1707-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1a1707-automotive-power-inductors-data-sh-1608824.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 20A AEC-Q200