Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1A1707-8R2-R
HCM1A1707-8R2-R
HCM1A1707-8R2-R Coiltronics / Eaton
eaton-hcm1a1707-automotive-power-inductors-data-sh-1608824.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 8.2uH 17A AEC-Q200
auf Bestellung 159 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1707-8R2-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 8.2UH 12A 8.7MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 8.7mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 16A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 12 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1707-8R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1707-8R2-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK coi-hcm1a1707-8r2-r.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - HCM1A1707-8R2-R - 8.2 µH SHIELDED INDUCTOR 12 A 8.7M
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 486 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
HCM1A1707-8R2-R HCM1A1707-8R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1707-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 8.2UH 12A 8.7MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 8.7mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 16A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 12 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 12 A