Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A2213V2-470-R
HCM1A2213V2-470-R
HCM1A2213V2-470-R Eaton Electronics
eaton-hcm1a2213v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD IND MP 47uH 15A 2 PADS SMT
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A2213V2-470-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 47UH 10A 17.7 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 17.7mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 2MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 15A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 10 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A2213V2-470-R HCM1A2213V2-470-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a2213v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 47UH 10A 17.7 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 17.7mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 2MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 15A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 10 A
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
HCM1A2213V2-470-R HCM1A2213V2-470-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcm1a2213v2_automotive_power_inductor_data_s-1627681.pdf Power Inductors - SMD IND MP 47uH 15A 2 PADS SMT
auf Bestellung 91 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 10 A