HCM1A2213V2-6R8-R
HCM1A2213V2-6R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a2213v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8UH 26.5A 3 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 3mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 9MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 36A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 26.5 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A2213V2-6R8-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8UH 26.5A 3 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 3mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 9MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 36A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 26.5 A.
Weitere Produktangebote HCM1A2213V2-6R8-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A2213V2-6R8-R HCM1A2213V2-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a2213v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 26.5A 3 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 3mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 26.5 A