Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A2213V2-R47-R
HCM1A2213V2-R47-R
HCM1A2213V2-R47-R Eaton Electronics
eaton-hcm1a2213v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 470 UH 20%
auf Bestellung 265 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A2213V2-R47-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 470NH 66A 0.5 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 0.5mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 52MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 100A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 66 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A2213V2-R47-R HCM1A2213V2-R47-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1a2213v2-automotive-power-inductor-data-s-1627681.pdf Fixed Inductors IND MP 0.47uH 100A 2 PADS SMT
auf Bestellung 121 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 470nH; Ioper: 66A; ±20%; 22.5x22mm; Isat: 100A
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 0.47µH
Operating current: 66A
Tolerance: ±20%
Resonant frequency: 52MHz
Body dimensions: 22.5x22mm
Test frequency: 0.1MHz
Saturation current: 100A
Conform to the norm: AEC-Q200
Core material: iron powder
Height: 13mm
Operating temperature: -55...155°C
auf Bestellung 300 Stücke:
Mindestbestellmenge: 100
HCM1A2213V2-R47-R HCM1A2213V2-R47-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a2213v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 66A 0.5 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 0.5mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 52MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 100A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 66 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 66 A