HCM1A4020V2-1R5-R
HCM1A4020V2-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a4020v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 4.5A 30 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard, 2 Lead
Size / Dimension: 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 30mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 45MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 4.5 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A4020V2-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 4.5A 30 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, 2 Lead, Size / Dimension: 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 30mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 45MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 4.5 A.
Weitere Produktangebote HCM1A4020V2-1R5-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A4020V2-1R5-R HCM1A4020V2-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a4020v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 4.5A 30 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 4.5 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A4020V2-1R5-R HCM1A4020V2-1R5-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a4020v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD IND MP 1.5uH 6A 2 PADS SMT