Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A4020V2-2R2-R
HCM1A4020V2-2R2-R
HCM1A4020V2-2R2-R Eaton Electronics
eaton-hcm1a4020v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 2.2 UH 20%
auf Bestellung 2749 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A4020V2-2R2-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 2.2UH 4.6A 48 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 48mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 33MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 4.6 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A4020V2-2R2-R HCM1A4020V2-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a4020v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 4.6A 48 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 48mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 33MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 4.6 A
auf Bestellung 1227 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
HCM1A4020V2-2R2-R HCM1A4020V2-2R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcm1a4020v2_automotive_power_inductor_data_s-1627679.pdf Power Inductors - SMD 2.2 UH 20%
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 4.6 A