Produkte > EATON / PARTNER STOCK > HCM1A4020V2-R68-R
HCM1A4020V2-R68-R EATON / PARTNER STOCK
ETON-S-A0025307356-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0
Hersteller: EATON / PARTNER STOCK
Description: EATON / PARTNER STOCK - HCM1A4020V2-R68-R - SMD POWER INDUCTORS POWER INDUCTORS
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A4020V2-R68-R EATON / PARTNER STOCK
Description: FIXED IND 680NH 6.7A 16 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, 2 Lead, Size / Dimension: 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 16mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 80MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 9A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 680 nH, Current Rating (Amps): 6.7 A.
Weitere Produktangebote HCM1A4020V2-R68-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A4020V2-R68-R HCM1A4020V2-R68-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a4020v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 680NH 6.7A 16 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard, 2 Lead
Size / Dimension: 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 16mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 80MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 9A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 680 nH
Current Rating (Amps): 6.7 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A4020V2-R68-R HCM1A4020V2-R68-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a4020v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD IND MP 0.68uH 9A 2 PADS SMT