HCMA0503-220-R
HCMA0503-220-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcma0503-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 1.9A 270 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 270mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 1.9A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 1.9 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA0503-220-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 1.9A 270 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 270mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 1.9A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 1.9 A.
Weitere Produktangebote HCMA0503-220-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA0503-220-R HCMA0503-220-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10248-hcma0503-768633.pdf Fixed Inductors 22uH 1.9A AEC-Q200