HCMA0503-2R2-R
HCMA0503-2R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcma0503-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 6.8A 25 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 25mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 6.8 A
auf Bestellung 18000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA0503-2R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 6.8A 25 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 25mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 6.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA0503-2R2-R HCMA0503-2R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcma0503-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 2.2uH 6.8A IND High Current
auf Bestellung 2094 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
HCMA0503-2R2-R HCMA0503-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma0503-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 6.8A 25 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 6.8 A
Mindestbestellmenge: 15
HCMA0503-2R2-R HCMA0503-2R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10248-hcma0503-768633.pdf Fixed Inductors 2.2uH 6.8A IND High Current