HCMA0503-3R3-R
HCMA0503-3R3-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcma0503-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 5.5A 40.4MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 40.4mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 5.5 A
auf Bestellung 924 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA0503-3R3-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 5.5A 40.4MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 40.4mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 5.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA0503-3R3-R HCMA0503-3R3-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcma0503-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 3.3uH 5.5A IND High Current
auf Bestellung 1559 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
HCMA0503-3R3-R HCMA0503-3R3-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10248-hcma0503-768633.pdf Fixed Inductors 3.3uH 5.5A IND High Current
auf Bestellung 442 Stücke:
HCMA0503-3R3-R HCMA0503-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma0503-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.3UH 5.5A 40.4MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 5.5 A