Produkte > EATON ELECTRONICS > HCMA0503-4R7-R
HCMA0503-4R7-R
HCMA0503-4R7-R Eaton Electronics
eaton-hcma0503-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 4.7uH 4.5A IND High Current
auf Bestellung 1754 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA0503-4R7-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 4.5A 60 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 60mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 5.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 4.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA0503-4R7-R HCMA0503-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma0503-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 4.5A 60 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 60mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 5.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 4.5 A
auf Bestellung 1555 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
HCMA0503-4R7-R HCMA0503-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10248-hcma0503-768633.pdf Fixed Inductors 4.7uH 4.5A IND High Current
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 4.5 A