Produkte > BUSSMANN / EATON > HCMA0703-3R3-R
HCMA0703-3R3-R
HCMA0703-3R3-R Bussmann / Eaton
eaton_hcma0703_automotive_high_current_power_induc-1608638.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - SMD 3.3uH 13.5A IND High Current
auf Bestellung 88 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA0703-3R3-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 30mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 13.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 6 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA0703-3R3-R HCMA0703-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma0703-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 30mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 13.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 6 A
auf Bestellung 1003 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 6 A