Produkte > COILTRONICS / EATON > HCMA0703-6R8-R
HCMA0703-6R8-R
HCMA0703-6R8-R Coiltronics / Eaton
bus-elx-ds-10282-hcma0703-462601.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 6.8uH 8A IND High Current
auf Bestellung 3000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA0703-6R8-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 6.8UH 4.5A 60 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 60mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 8A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 4.5 A.
Weitere Produktangebote HCMA0703-6R8-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA0703-6R8-R HCMA0703-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma0703-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 4.5A 60 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 60mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 8A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 4.5 A
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 4.5 A