Produkte > EATON ELECTRONICS > HCMA1104-100-R
HCMA1104-100-R
HCMA1104-100-R Eaton Electronics
eaton_hcma1104_automotive_high_current_power_induc-1608723.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 10UH 8.5A IND HC MOLDED
auf Bestellung 74 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA1104-100-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 30mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 8.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 7.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA1104-100-R HCMA1104-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma1104-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 30mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 8.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 7.5 A
auf Bestellung 809 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 7.5 A