HCMA1104-1R5-R
HCMA1104-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcma1104-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 16A 4.2 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4.2mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 32A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 16 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA1104-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5UH 16A 4.2 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4.2mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 32A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 16 A.
Weitere Produktangebote HCMA1104-1R5-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA1104-1R5-R HCMA1104-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcma1104-automotive-high-current-power-induc-1608723.pdf Power Inductors - SMD 1.5UH 32.0A IND HC MOLDED