Produkte > COILTRONICS / EATON > HCMA1305-1R5-R
HCMA1305-1R5-R
HCMA1305-1R5-R Coiltronics / Eaton
bus-elx-ds-10277-hcma1305-372414.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 1.5uH 48A IND High Current
auf Bestellung 273 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA1305-1R5-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 1.5UH 23A 3.16MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3.16mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 48A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 23 A.
Weitere Produktangebote HCMA1305-1R5-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA1305-1R5-R HCMA1305-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma1305-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 23A 3.16MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3.16mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 48A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 23 A
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 23 A