HCMA1305-1R8-R
HCMA1305-1R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcma1305-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.8UH 21A 4.6 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4.6mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 40A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 21 A
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA1305-1R8-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.8UH 21A 4.6 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4.6mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 40A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 1.8 µH, Current Rating (Amps): 21 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA1305-1R8-R HCMA1305-1R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma1305-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.8UH 21A 4.6 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 21 A
auf Bestellung 707 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
HCMA1305-1R8-R HCMA1305-1R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10277-hcma1305-372414.pdf Fixed Inductors 1.8uH 4A IND High Current