HCMA1305-220-R
HCMA1305-220-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcma1305-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 6.2A 51.8MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 51.8mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 10A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 6.2 A
auf Bestellung 1200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA1305-220-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 6.2A 51.8MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 51.8mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 10A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 6.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA1305-220-R HCMA1305-220-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma1305-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 22UH 6.2A 51.8MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 6.2 A
auf Bestellung 1501 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
HCMA1305-220-R HCMA1305-220-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcma1305-automotive-high-current-power-induc-1608640.pdf Power Inductors - SMD 22uH 10A IND High Current
auf Bestellung 518 Stücke:
HCMA1305-220-R HCMA1305-220-R Hersteller : Eaton a1305-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Wirewound 22uH/14.1uH 20% 100KHz Powdered Iron 6.2A 0.0518Ohm DCR Automotive T/R
Produkt ist nicht verfügbar