Produkte > COILTRONICS / EATON > HCMA1305-330-R
HCMA1305-330-R
HCMA1305-330-R Coiltronics / Eaton
eaton-hcma1305-automotive-high-current-power-induc-1608640.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 33uH 8A IND High Current
auf Bestellung 309 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA1305-330-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 33UH 5.2A 85.5MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 85.5mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 8A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 5.2 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA1305-330-R HCMA1305-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma1305-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 33UH 5.2A 85.5MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 85.5mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 8A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 5.2 A
auf Bestellung 384 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
HCMA1305-330-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-hcma1305-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - HCMA1305-330-R - 33 µH SHIELDED DRUM CORE, WIREWOUNDN
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 47200 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 5.2 A