Produkte > EATON ELECTRONICS > HCMA1305-5R6-R
HCMA1305-5R6-R
HCMA1305-5R6-R Eaton Electronics
eaton-hcma1305-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 5.6uH 22A IND High Current
auf Bestellung 186 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA1305-5R6-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 5.6UH 11.5A 13.8 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 13.8mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 22A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 5.6 µH, Current Rating (Amps): 11.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA1305-5R6-R HCMA1305-5R6-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma1305-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 5.6UH 11.5A 13.8 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 13.8mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 22A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 11.5 A
auf Bestellung 135 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
HCMA1305-5R6-R HCMA1305-5R6-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bus-elx-ds-10277-hcma1305-372414.pdf Fixed Inductors 5.6uH 22A IND High Current
auf Bestellung 559 Stücke:
Description: Inductor: wire; SMD; 5.6uH; Ioper: 11.5A; R: 13.8mΩ; ±20%; Isat: 22A
Operating temperature: -55...125°C
Core material: iron powder
Mounting: SMD
Type of inductor: wire
Inductance: 5.6µH
Height: 5mm
Body dimensions: 13.3x12.2mm
Resistance: 13.8mΩ
Max resistance: 13.8mΩ
Operating current: 11.5A
Saturation current: 22A
Tolerance: ±20%
Test frequency: 0.1MHz
Conform to the norm: AEC-Q200
auf Bestellung 1200 Stücke:
Mindestbestellmenge: 400
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 11.5 A