HCMA1707-150-R
HCMA1707-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcma1707-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 12A 15.5 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 15.5mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 13A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 12 A
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA1707-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 12A 15.5 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 15.5mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 13A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 12 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA1707-150-R HCMA1707-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcma1707-automotive-high-current-power-induc-1608825.pdf Power Inductors - SMD 15.0UH 13.0A IND HC
auf Bestellung 88 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCMA1707-150-R HCMA1707-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma1707-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 15UH 12A 15.5 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 12 A