HCMA1707-330-R
HCMA1707-330-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcma1707-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 9A 37 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 37mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 10A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 9 A
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA1707-330-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 9A 37 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 37mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 10A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 9 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA1707-330-R HCMA1707-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma1707-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 33UH 9A 37 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 9 A
auf Bestellung 687 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
HCMA1707-330-R HCMA1707-330-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_hcma1707_automotive_high_current_power_induc-1608825.pdf Power Inductors - SMD 33.0UH 10.0A IND HC
auf Bestellung 673 Stücke:
HCMA1707-330-R HCMA1707-330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcma1707-automotive-high-current-power-induc-1608825.pdf Fixed Inductors 33.0UH 10.0A IND HC