HCP0704-1R0-R
HCP0704-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcp0704-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 12A 6.2 MOHM SMD
Tolerance: ±25%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 6.2mOhm
Current - Saturation (Isat): 17A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 12 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCP0704-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 12A 6.2 MOHM SMD, Tolerance: ±25%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 6.2mOhm, Current - Saturation (Isat): 17A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.165" (4.20mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 12 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCP0704-1R0-R HCP0704-1R0-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcp0704-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 17A
auf Bestellung 927 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCP0704-1R0-R HCP0704-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcp0704-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 12A 6.2 MOHM SMD
Tolerance: ±25%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 6.2mOhm
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 12 A
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
HCP0704-1R0-R HCP0704-1R0-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcp0704_high_current_power_inductors_data_sh-1608744.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 17A
auf Bestellung 991 Stücke:
HCP0704-1R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcp0704_high_current_power_inductors_data_sh-1608744.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 17A