HCP0805-1R0-R
HCP0805-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcp0805-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 14.5A 5.8 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.303" L x 0.291" W (7.70mm x 7.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 5.8mOhm
Current - Saturation (Isat): 22A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 14.5 A
auf Bestellung 700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 700
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCP0805-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 14.5A 5.8 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.303" L x 0.291" W (7.70mm x 7.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 5.8mOhm, Current - Saturation (Isat): 22A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 14.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCP0805-1R0-R HCP0805-1R0-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_hcp0805_high_current_power_inductors_data_sh-1608768.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 22A
auf Bestellung 682 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCP0805-1R0-R HCP0805-1R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcp0805-high-current-power-inductors-data-sh-1608768.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 22A
auf Bestellung 700 Stücke:
HCP0805-1R0-R HCP0805-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcp0805-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 14.5A 5.8 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 5.8mOhm
Material - Core: Iron Powder
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 14.5 A
auf Bestellung 701 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
HCP0805-1R0-R HCP0805-1R0-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcp0805-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 1.0uH 22A