HCSA1V1008-100-R
HCSA1V1008-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcsa1v1008-automotive-dual-winding-high-current-power-inductor-data-sheet-elx1085-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard, 4 Lead
Size / Dimension: 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 40.45mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 8.4MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 11.2A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Supplier Device Package: 4-SMD
Height - Seated (Max): 0.323" (8.20mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 5 A
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCSA1V1008-100-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, 4 Lead, Size / Dimension: 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 40.45mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 8.4MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 11.2A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Supplier Device Package: 4-SMD, Height - Seated (Max): 0.323" (8.20mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCSA1V1008-100-R HCSA1V1008-100-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcsa1v1008-automotive-dual-winding-high-current-power-inductor-data-sheet-elx1085-en.pdf Power Inductors - SMD IND Molded Power 10.0uH 11.2A 4 PADS SMT
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Alloy Powder
Supplier Device Package: 4-SMD
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 5 A