HCV1206-1R0-R EATON / PARTNER STOCK
eaton-hcv1206-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON / PARTNER STOCK
Description: EATON / PARTNER STOCK - HCV1206-1R0-R - 1 µH UNSHIELDED DRUM CORE, WIREWOUND
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 1100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCV1206-1R0-R EATON / PARTNER STOCK
Description: FIXED IND 1UH 14A 4.6 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.480" L x 0.386" W (12.20mm x 9.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4.6mOhm, Current - Saturation (Isat): 24.5A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.201" (5.10mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 14 A.
Weitere Produktangebote HCV1206-1R0-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCV1206-1R0-R HCV1206-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcv1206-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 14A 4.6 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.480" L x 0.386" W (12.20mm x 9.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4.6mOhm
Current - Saturation (Isat): 24.5A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.201" (5.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 14 A
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 4.6mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 14 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCV1206-1R0-R HCV1206-1R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcv1206_high_current_power_inductors_data_sh-1608788.pdf Power Inductors - SMD 24.5uH 24.5A