Produkte > BUSSMANN / EATON > HCV1206-1R5-R
HCV1206-1R5-R
HCV1206-1R5-R Bussmann / Eaton
eaton_hcv1206_high_current_power_inductors_data_sh-1608788.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - SMD 1.5uH 21A
auf Bestellung 545 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCV1206-1R5-R Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 1.5UH 12A 6 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.480" L x 0.386" W (12.20mm x 9.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 6mOhm, Current - Saturation (Isat): 21A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.201" (5.10mm), Part Status: Active, Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 12 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCV1206-1R5-R HCV1206-1R5-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcv1206-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 1.5uH 21A
auf Bestellung 544 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCV1206-1R5-R HCV1206-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcv1206-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 12A 6 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.480" L x 0.386" W (12.20mm x 9.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 6mOhm
Current - Saturation (Isat): 21A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.201" (5.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 12 A
auf Bestellung 535 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
HCV1206-1R5-R HCV1206-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcv1206_high_current_power_inductors_data_sh-1608788.pdf Power Inductors - SMD 1.5uH 21A
auf Bestellung 545 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 6mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 12 A