HCV1206-2R0-R
HCV1206-2R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcv1206-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2UH 12A 6 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.480" L x 0.386" W (12.20mm x 9.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 6mOhm
Current - Saturation (Isat): 16A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.201" (5.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 2 µH
Current Rating (Amps): 12 A
auf Bestellung 72 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCV1206-2R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2UH 12A 6 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.480" L x 0.386" W (12.20mm x 9.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 6mOhm, Current - Saturation (Isat): 16A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.201" (5.10mm), Part Status: Active, Inductance: 2 µH, Current Rating (Amps): 12 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCV1206-2R0-R HCV1206-2R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_hcv1206_high_current_power_inductors_data_sh-1608788.pdf Power Inductors - SMD 2.0uH 16A
auf Bestellung 473 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCV1206-2R0-R HCV1206-2R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcv1206-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2UH 12A 6 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 6mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 2 µH
Current Rating (Amps): 12 A