Produkte > COILTRONICS / EATON > HCV1206-R48-R
HCV1206-R48-R
HCV1206-R48-R Coiltronics / Eaton
eaton_hcv1206_high_current_power_inductors_data_sh-1608788.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD .48 uH 37A
auf Bestellung 888 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCV1206-R48-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 480NH 16A 3.15 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.480" L x 0.386" W (12.20mm x 9.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3.15mOhm, Current - Saturation (Isat): 37A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.201" (5.10mm), Inductance: 480 nH, Current Rating (Amps): 16 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCV1206-R48-R HCV1206-R48-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcv1206-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD .48 uH 37A
auf Bestellung 357 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HCV1206-R48-R HCV1206-R48-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcv1206-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 480NH 16A 3.15 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.480" L x 0.386" W (12.20mm x 9.80mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3.15mOhm
Current - Saturation (Isat): 37A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.201" (5.10mm)
Inductance: 480 nH
Current Rating (Amps): 16 A
auf Bestellung 351 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 3.15mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 480 nH
Current Rating (Amps): 16 A